OSP Łęki Dolne Ochotnicza Straż Pożarna Łęki Dolne

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

Wraz z początkiem 2015 roku do życia została powołana Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza działająca przy naszej jednostce. Młodzież z naszej miejscowości wykazała duże zainteresowanie i chęć wstąpienia w szeregi MDP. Obecnie drużyna zrzesza 20 osób. Podzielona jest na drużynę damską i męską. 

Początki bywały trudne. Godziny przesiadywane w remizie mijające na zapoznaniu ze sprzętem, regułami i zasadami panującymi w jednostce. Pomoc w prostych pracach gospodarczych czy przy organizacji różnego rodzaju przedsięwzięć. Wszystko to miało na celu wprowadzić młodzież w aktywne życie jednostki. Jak później się okazało wszystkie te czynności przyniosły zamierzony skutek.

Pierwszym sprawdzianem naszej MDP były zawody sportowo-pożarnicze Drużyn Młodzieżowych. Obie nasze drużyny odniosły wielki sukces. Drużyna damska zdobyła pierwsze miejsce, a męska drużyna zakończyła zmagania na drugim miejscu. 


W późniejszym czasie nasza młodzież udzielała sie przy organizacji festynu rodzinnego, na którym przedstawialiśmy pokaz ratownictwa technicznego i medycznego. Poszerzała swoją więdze poprzez wizytę w PSP Tarnów JRG II. 

Sztandarową akcją przeprowadzoną przez naszą Młodzieżową Drużynę była organizacja Szlachetnej Paczki. Przy organizacji oczywiście pracowali wszyscy strażacy, ale to właśnie nasza młodzież podsuneła pomysł i zachęciłą nas do wzięcia udziału w tej akcji. 

W sobotę 13 lutego 2016 roku odbyło się zebranie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, na którym została wybrana Rada Drużyny.

W skład rady weszli:

Dowódca Drużyny-Mateusz Morawski

Zastępca Dowódcy- Katarzyna Sałdan

Dowódca Sekcji- Krzysztoł Książek